Poradíme vám, jak vybrat nejlepší herní sluchátka
Pokud patříte k nadšeným hráčům, sluchátka jsou nezbytností, díky které se dokážete naprosto koncentrovat na hru. Jelikož však hraním trávíme poměrně hodně času, s nepohodlnými peckami, které používáme na obyčejné poslouchání hudby při běhání či cestou do práce, si rozhodně nevystačíme. Jak tedy vybrat ta nejlepší herní sluchátka?
Zvolte správné provedení
První věcí, na kterou bychom se měli při výběru herních sluchátek zaměřit, je jejich provedení. K sehnání jsou celkem tři druhy, a to sluchátka na uši, okolí uší a špunty. Jak jsme již zmiňovali, špunty nejsou příliš vhodné, jelikož se strkají přímo ucha, což může být po delší době nepohodlné. Jejich výhodou však může být skladnost – výborně se hodí na cesty či kratší hraní po dobu dvou až tří hodin.
Sluchátka na uši, u kterých se náušníky pokládají přímo na uši, mají obdobné vlastnosti – nejsou dvakrát pohodlná, ale díky skladné velikosti se hodí na cesty. Nejpohodlnější variantou jsou bezpochyby sluchátka s náušníky okolo uší. Ty netlačí do uší a jsou tedy opravdu pohodlná i po delší době nošení, nevýhodou je však vyšší váha a rozměry.
Jaké zvolit připojení?
Jakmile se rozhodneme pro provedení sluchátek, je třeba si rozmyslet, zda stojíme o připojení pomocí drátu, či spíše bezdrátové. Sluchátka s drátem zpravidla lépe hrají, jelikož nedochází ke ztrátě kvality přenosem signálu, ale na druhou stranu se nám při hraní může jejich kabel plést a překážet. Jelikož mají 3,5 Jack nebo USB, snadno je připojíme k notebooku. Pro připojení ke stolnímu počítači budeme pravděpodobně potřebovat redukci.
Starost s redukcí a kabelem nám odpadá u bezdrátových sluchátek. Jak však již bylo řečeno, při přenosu signálu může docházet ke snížení kvality zvuku. K počítači je připojíme většinou pomocí Bluetooth či WiFi. Dosah Bluetooth sluchátek bývá kolem deseti metrů, což při hraní bohatě stačí.
Vyberte správný druh konstrukce podle svých potřeb
Na závět se podíváme na druhy konstrukce, ze kterých můžeme vybírat. Ty dělíme na sluchátka s otevřenou, uzavřenou a polouzavřenou konstrukcí.
Zatímco sluchátka s otevřenou konstrukcí mají nejvěrnější reprodukci zvuku a pouze malou míru zkreslení, netlumí příliš dobře okolní zvuky. Hodí se tedy spíše do tichého prostředí, kde vás nebude nikdo rušit.
Uzavřená sluchátka naopak tlumí okolní zvuk s tím, že dochází k mírné deformaci zvuku. Jedná se o nejčastější druh konstrukce za příznivou cenu. Naleznete ho u většiny běžně prodávaných sluchátek.
Poslední variantou jsou sluchátka s polouzavřenou konstrukcí, která je kompromisem mezi předchozími dvěma typy. Částečně tlumí okolní zvuk, ale dochází k menší deformaci zvuku než u uzavřených sluchátek.