WordPress Hero

| |

Jak vybrat počítačové brýle proti modrému světlu?

brýle před počítačem

O modrém světle už jste nejspíš někdy slyšeli. Jedná se o složku světla, která je součástí jak slunečních paprsků, tak například záření displejů a obrazovek elektronických zařízení. Zatímco ve formě denního světla je pro nás modré světlo prospěšné, dokonce žádoucí z hlediska cikardiánního rytmu, umělé modré světlo nám škodí. 

Škodlivý vliv modrého světla

modré světlo

Hlavním důvodem, proč bychom se měli umělému modrému světlu vyhýbat, je jeho nepříznivý vliv na usínání a kvalitu spánku. Jelikož je součástí denního světla, jeho působení má na náš organismus povzbudivý vliv. Když se mu však vystavíme ve večerních prostřednictvím displeje telefonu či tabletu, případně obrazovky televize nebo počítače, náš mozek poté nedokáže usnout kvalitním hlubokým spánkem. Řešením může být samozřejmě výměna displeje za knížku, pokud však potřebujete večer pracovat, či se chcete podívat na film, vyzkoušejte počítačové brýle proti modrému světlu.

Jak počítačové brýle fungují?

A jak tyto brýle fungují? Princip je to jednoduchý – jejich skla jednoduše blokují vlnovou délku modrého světla, čímž nás před ním efektivně chrání i v případě, že se nehodláme vzdát večerního prohlížení internetu či práce na počítači. Zároveň pomáhají bojovat s únavou očí, která dlouhé koukání na displej či obrazovku obvykle doprovází. Při jejich výběru je však třeba brát ohled na několik důležitých kritérií.

Jak vybrat brýle proti modrému světlu?

Podobně jako při výběru klasických dioptrických brýlí musíme brát v potaz tři kritéria, a to tvar obrouček, kvalitu brýlových čoček a v neposlední řadě jejich celkový vzhled.

výběr brýlí na počítač

Co se týče prvního kritéria, tedy tvaru obrouček, zde sáhněte po takovém tvaru, který vám je skutečně pohodlný. Pokud by vás brýle tlačily či by vám byly jakkoliv nepohodlné, nejspíš byste je příliš často nenosili. S tím souvisí i poslední bod, tedy celkový vzhled. Přestože bychom ho neměli považovat za nejdůležitější ukazatel, snažte se vybrat brýle, které se nebudete stydět nosit například i do práce, kde mohou být opravdu užitečným pomocníkem v boji proti unaveným očím.

TIP: Nejlepší herní židle

Nejdůležitějším kritériem je však volba samotných skel. Pokud nosíte dioptrické brýle, můžete zvolit potřebné dioptrie i u počítačových brýlí. Dále nezapomeňte zkontrolovat, do jaké míry skla modré světlo blokují. Pokud ho blokují příliš málo, nebudou mít pražádný účinek, pokud naopak moc, může se stát, že s nimi neuvidíte modrou barvu, což může být pro řadu lidí nepraktické.

Na závěr nezbývá než zmínit, že raději než na pochybných zahraničních e-shopech byste měli počítačové brýle proti modrému světlu kupovat v zavedených optikách, případně spolehlivých e-shopech. Jen tak budete mít jistotu, že brýle opravdu fungují.

5/5 - (1 vote)

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *