WordPress Hero

| |

Herní židle: jak vybrat nejlepší

Herní křesla

Patříte mezi ostřílené hráče? Ať už vás berou onlinovky nebo si stahujete jiné formy her, v každém případě nějakou dobu strávíte sezením u počítače. A abyste si nezruinovali páteř nebo si nezpůsobili jiné zdravotní problémy, vyplatí se investovat do kvalitní herní židle. Jenže jak vybrat tu nejlepší, když nabídka na trhu nezná mezí?

Zpříjemnění času a ochrana před zdravotními nepříjemnostmi – to jsou hlavní úkoly tohoto kusu nábytku, který by měl sídlit u počítače každého správného pařmena. Jenže vybrat si takovou herní židli, jež by splňovala požadavky a na kterou by bylo spolehnutí je poměrně obtížné. Musí se zohlednit několik faktorů a zkontrolovat mnoho parametrů.

Komfort hraje roli

Jedním z nich je bezpochyby komfort neboli pohodlí. Žádný hráč se nechce neustále převalovat ze strany na stranu. Chce sedět rovně, na dostatečně velkém prostoru, bez pocitu tlačení. Proto před pípnutím kreditní karty o terminál v prodejně si budoucího společníka vyzkoušejte. Pohodlné sezení by mělo obepínat tělo. Nemělo by vás po chvíli bolet za krkem, ani by vás neměla pobolívat záda. Křeslo musí mít bederní výztuže a nastavitelnou bederní opěrku.

Na komfortnosti přidává také nastavitelný podhlavník, který je jednou z nejdůležitějších součástí herní židle. Možnost sklopení sedadla také přispěje k vaší spokojenosti.

Na mechanice záleží

Už první prvním usazení do židle poznáte, jakou má mechaniku. A je bohužel mylné se domnívat, že na mechanice nesejde. Právě ona má zásadní vliv na komfortnost křesla, a právě ona pohodlí zcela ovlivňuje.

Nejjednodušší mechanikou je ta s permanentním kontaktem. Pokud ale hrajete denně, je vhodnější spíše křeslo s houpací mechanikou. První zmíněná verze se hodí pro občasné sezení, druhá pak pro delší pobyt na židli. Synchronní mechanika je ideální i k televizi, asynchronní je hráčům stvořená na míru.

Jak vysoká je nosnost?

Další z rozhodujících parametrů je nosnost. Tento údaj se naštěstí vidí prakticky ihned, co vezmete krabici s židlí do ruky. Je špatně, pokud nad ním jen mávnete rukou. Ani křeslo není Herkulesem, neunese člověka jakékoli váhy.

Dnes jsou k dostání židle s nosností až 140 kilogramů.

Kvalitní konstrukce zajistí dlouhou životnost

Od nosnosti se odvíjí i konstrukce herní židle. Ať už vážíte sotva sedmdesát kilogramů nebo se přibližujete ke zmiňované hranici, v každém případě dbejte na to, aby bylo křeslo vyrobeno z kovu. Ocelový rám se pyšní svou pevností i dlouhou životností. Pokud tedy neplánujete herního společníka kupovat několikrát do roka, investujte už z počátku do kvality.

Herní židle jsou zpravidla vybavena kolečky. Zatímco tvrdá patří na koberce, pogumovaná jsou vhodná na dřevěné typy podlah.

Rate this post

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *