WordPress Hero

| |

Co je MMO a MMORPG?

Mmo Hry

Není pochyb o tom, že MMO a MMORPG patří mezi nejoblíbenější hry současnosti. Víte však, co tyto zkratky znamenají a čím se tyto hry odlišují od ostatních počítačových her a videoher? Pokud ne, odpověď pro vás máme v dnešním článku.

Co je MMO?

Pokud bychom zkratku MMO rozepsali, zjistíme, že se jedná takzvané „masivní multiplayerové online“ hry. To znamená především to, že se hry účastní až několik tisíc lidí současně na stejném serveru. Díky tomu dochází ke vzájemné interakci mezi hráči.

Pokud bychom se měli zaměřit na samotný obsah těchto her, nejčastěji se jedná o nejrůznější plnění úkolů, boj s ostatními hráči či NPC, tedy „nehráčskými“ postavami, a nejrůznějšími monstry, či naopak o spolupráci s ostatním hráči ve formě boje proti společnému nepříteli. Obecně se jedná o opravdu propracované hry s vlastním světem, historií a příběhem. 

Co je MMORPG?

Podkategorií MMO her jsou tzv. MMORPG, tedy „Massively Multiplayer Online Role Playing Game“. RPG hry se vyznačují tím, že jako hráč zaujímáme roli fiktivní postavy, která se bude chovat jako skutečná. To platí i o MMORPG hrách.

Další zkratky ze světa her

Další zkratka, na kterou můžeme narazit, je například MOBA, tedy „Multiplayer Online Battle Arena“, v rámci kterých bojujeme v nepříliš velkém území proti dalším hráčům či počítačovým protivníkům. 

Další zkratka, se kterou se u MMO her často setkáme, souvisí s praktičtější stránkou věci, a to cenou, respektive nutnosti zakoupení. F2P, tedy „Free to Play“ hry jsou dostupné zdarma. Velice časté je také jednorázové koupení hry s doživotní licencí či naopak měsíční poplatky.

Proč jsou MMO hry tak populární?

Důvodem, proč se MMO hry těší už řadu let takové popularitě, je zejména propracovaný svět a herní příběh. Hry navíc obklopuje poměrně velká komunita, v rámci které si hráči často najdou přátele i v osobním životě. Mimo jiné jsou MMO hry často založené na populárních knihách či filmech, jako je Pán prstenů.

Nejoblíbenější MMO a MMORPG hry

MMO her je opravdu nepřeberné množství, pojďme se proto podívat na ty nejpopulárnější.

World of Warcraft 

World Of Warcraft

World of Warcraft je skvělým příkladem MMO hry s propracovaným virtuálním světem plným kouzel, tajemství a dobrodružství. Pokud máte rádi fantasy, World of Warcraft je ideální volbou.

Pán prstenů online (LOTRO)

Pokud milujete nejen fantasy, ale zejména Tolkiena, tuhle MMO hru si nemůžete nechat ujít.

SW:TOR

Pokud spíše než fantasy oceníte sci-fi, vyzkoušet můžete herní verzi populárních filmů, Star Wars: The Old Republic.

League of Legends 

V kontextu MMO her rozhodně nesmíme zapomenou na „lolko“, které je oblíbenou alternativou World of Warcraft. V tomto případě se však jedná o MOBA.

Rate this post

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *