WordPress Hero

| |

Jak vybrat herní volant? 

Jak Vybrat Herni Volant

Pokud máte rádi závodní hry na počítač, Xbox či Playstation, naprostou nezbytností je herní volant. Ten dokáže zážitek ze hry posunout na úplně novou úroveň – nejen, že některé modely disponují zpětnou vazbou, ale také je doplňují pedály či dokonce řadící páka a otáčkoměr. Jak však vybrat takový herní volant, který splní vaše očekávání? Na to se podíváme v dnešním článku.

Stanovte si rozpočet

Než se pustíte do výběru herního volantu, ujasněte si, kolik jste ochotní za něj utratit. Ačkoliv jsou k dostání i poměrně levné varianty do 2 000 Kč, u těchto modelů nelze počítat s žádnými extra vychytávkami, jako je zpětná vazba či vyšší úhel otáčení. Na druhou stranu má i mnoho levných volantů řadící páku či pedály.

Mnohem větší výběr už vás čeká v kategorii do 4 000 Kč, k opravdu kvalitním modelům se dostanete při částkách nad pět tisíc. U nich oceníte zejména bytelnou konstrukci, vysoký úhel otáčení a výbornou zpětnou vazbu.

Vyberte maximální úhel otáčení a uchycení

Mezi základní kritéria při výběru patří zejména typ uchycení a maximální úhel otáčení. Tento úhel je jedním ze způsobů, jak herní volant simuluje zážitek podobný skutečnému řízení. U levných modelů se příliš vysokého čísla nedočkáme – zvládají otáčení přibližně do 240 stupňů.

Dražší herní volanty už nabízí vyšší úhly, nejčastěji 900 stupňů (2,5 otočení volantem) a 1080 stupňů (3 otočení volantem).

Dalším kritériem je způsob uchycení volantu k podkladu. Vybírat můžeme mezi uchycením svorkami, které se hodí zejména pro desky stolu, případně uchycení pomocí přísavek. Těm se vyhněte v případě, že máte dřevěný stůl, naopak výborně drží například na skle a dalších hladkých površích.

Funkce volantu

I funkce volantu patří k vlastnostem, které úzce souvisí s cenou. Jednou z nejčastějších a také nejvyhledávanějších funkcí je volant se zpětnou vazbou. Ta umožňuje cítit pod rukama jak otřesy z výmolů, tak vibrace z ostrých zatáček. 

Herni Volant
Zdroj: Pexels.com

Doplňky k volantu

U dražších modelů je součástí herního volantu také řada doplňků. Nejčastěji se jedná o pedály, kterými přidáváme plyn. Ty kvalitnější nabídnou vysokou citlivost a polohovatelnost, díky čemuž si je můžeme na míru přizpůsobit.

Neméně důležitá je také řadící páka. Vybírat můžeme z několika druhů – klasických, na jaké jsme zvyklí z běžných aut, ale také sekvenčních řadících pák či řadících pák pod volantem. U manuálního řazení je vhodnou volbou verze se třemi pedály.

Kromě pedálů a řadící páky můžeme zakoupit také herní volanty s ruční brzdou, případně otáčkoměrem, díky kterým bude zážitek ze hry skutečně autentický. Opět je však potřeba počítat s o něco vyšší cenou.

Rate this post

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *