WordPress Hero

| |

Jak vybrat herní židli

herní židle

Milovníků online her je mezi námi celá spousta. A nelze se tomu divit, vždyť mluvíme o činnosti, která člověka dokáže maximálně uvolnit a dostat ho do pohody. Pokud přemýšlíte nad tím, že byste si vybavili svou hernu novou židlí, která bude nejen pohodlná, ale také ergonomicky přesná, poradíme vám s tím. Protože kvalitní herní židle je naprostý základ všeho.

Zdravé sezení je při hraní důležité

Ať už jste fanouškem simulací života, stříleček nebo akčních postřehových her, pravděpodobně hraním nestrávíte pouze pár minut. Dnešní hry jsou navrženy tak, aby hráče naprosto vtáhli do děje, a to i na několik dlouhých hodin. Abyste po takto trvajícím sezení neodcházeli od stolu se ztuhlým krkem, investice do správné židle je klíčová.

Právě tento prvek totiž zajišťuje zdravé sezení. I lékaři doporučují nejen hráčům, ale také lidem, kteří neustále sedí v kancelářích, aby investovali do kvalitní židle předcházející problémům s páteří a zdravím jako takovým. Rádi říkají, že čím častěji a déle budete na židli sedět, tím důležitější je um židle přizpůsobit se vašemu tělu a zádům především. 

Pokud budete sedět na ergonomické židli, záda nebudou ve strnulé poloze, naopak budou cítit oporu čili se nebudou bát uvolnit se a do opěry se plnohodnotně opřít. 

židle pro PC hráče
Zdroj: Pexels.com

Co by měla herní židle mít?

Pojďme si však rozlousknout dotaz, a sice jak vybrat herní židli. Už bylo zmíněno, že mluvíme o opravdu důležitém prvku, který se stane při hraní vaším nejlepším parťákem. Abyste při koupi neprohloupili, předtím, než pípnete kreditní kartou o terminál a uhradíte tím obsah v košíku, zkontrolujte si, jestli má herní židle několik vlastností, respektive jestli splňuje několik požadavků. Mezi ně patří především:

  • Ergonomie
  • Možnost sklopení (a to až do vodorovné polohy ideálně)
  • Boční tvarování

Co se týče vzhledu, to je velice individuální záležitost. Jestli bude černá, barevná nebo bílá, to je opravdu na každém. Rozhoduje jenom jeho osobní vkus.

Dále je rozhodující:

  • Druh potahového materiálu 
  • Možnost nastavitelného opěráku a bederní opěrky
  • Provedení područky

Co se týče materiálů, na výběr je rovnou z několika možností. Herní židle se vyrábí například z kůže, která je velice stylová, ale v létě se na ní člověk opravdu zapotí. Také se nabízí klasický textilní potah, jenž je zase dokonale prodyšní, což je v zimě trochu nevýhodné. Do popředí se v posledních letech dostává také polyuretan, který je kombinací PVC a PU, dobře propouští vzduch a pyšní se skvělou odolností.

Herní židle není kancelářská židle

Mnoho jedinců je toho názoru, že herní židle rovná se židli kancelářské. Ale ve skutečnosti tomu tak není. Ano, mohou si sice být podobné vzhledově a možná i po stránce vlastností, ovšem na herní alternativu se kladou vyšší nároky. 

Herní židle musí být nejen ergonomická a ideálně po vzhledové stránce dokonalá (aby se umocnil pocit z hraní), ale také má být bočně tvarovaná, aby připomínala třeba sedadlo v závodním autě (opět tím dojde k umocnění pocitu). Zároveň musí udržovat stabilitu při závodění.

Také se nestává, že by kancelářský model musel mít tak velkou možnost sklopení. U herních židlí je dobré, když se bude moct sklopit až do úhlu 180 stupňů. 

5/5 - (1 vote)

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *