WordPress Hero

Chernobylite

Chernobylite

Katastrofa Černobylu se navždycky zapsala do historie světa a prakticky nikdy nebude zapomenuta. Na základě události vznikla celá spousta filmů, seriálů a samozřejmě i videoher, ovšem jen máloco je tak vysoké kvality, jako hra Chernobylite. Hra je určená nejen pro PC, ale také ji lze pořídit pro platformu XboxOne, Xbox Series X/S či PlayStation 4 a 5. A co vás ve hře vlastně čeká?

Skloubení napínavosti, originality a vynikající atmosféry

Vývojáři si s touto hrou dali opravdu záležet, což lze cítit z při každém momentu hraní. Hra je spojením napínavého, nelineárního příběhu, originálních nápadů a naprosto skvělé atmosféry, která se sice může nést místy v pochmurném duchu, ovšem zážitek z hraní to bude i přesto jedinečný. 

Zdroj: YouTube kanál TheRevPlays.

Hledejte odpovědi na kolující otázky

Černobyl sice není místem pro romantiku, ovšem dá se říct, že hra má trochu romantický kontext. Ve hře se stáváte Igorem, fyzikem a zároveň bývalým zaměstnancem černobylské elektrárny, který se snaží zjistit, co stojí za zmizením jeho milované snoubenky Tatiany. Aby však rozlouskl, pro něj naprosto otřesnou, záhadu, musí se dostat do elektrárny, kde je uložená pravda. 

Hledáte dobrou online hru? Podívejte se na náš výběr, kde najdete nejlepší online hry.

Probojovat se ale přímo do budovy je velice těžké. Nejste vojákem, ale vědcem, čili vaše cesta nepovede skrze zbraně nebo sílu. Zapojit musíte spíše hlavu. Vaším úkolem tak bude najít vodítka, s jejichž pomocí se budete dostávat blíž a blíž ke své partnerce. 

Jednoduchá hra, která vás vtáhne do děje

I když nelze říct, že by byla hra Chernobylite nějak extrémně složitá, spíše je to jednoduchá lineární FPS hra, která ale hráče dokáže během pár momentů dostat do děje. Velmi rychle se zorientujete v tom, co musíte učinit či jaké kroky musíte podniknout, abyste co nejdříve odhalili všechna vodítka vedoucí k tolik vytoužené pravdě. 

Během hry tak můžete pokecat s obchodníky, dojít si pro zásoby a samozřejmě odbočit na chvíli jinam, mimo hlavní dějovou linku, abyste získali nadhled nebo přišli na nové důkazy. Veškerý svůj čas budete trávit na bezpečném místě, které si můžete zkrášlovat nebo zdokonalovat podle sebe.

Probojujte se ke snoubence i napříč všem nástrahám

Najít důkazy a rozlousknout záhadu však nebude to jediné, co budete muset udělat. Abyste uspěli a dostali se tam, kam se dostat potřebujete, cestu vám bude křížit celá spousta překážek, a to včetně vojáků strážících černobylskou elektrárnu. 

Problémem však budete i vy sami a monstra, která se vám budou v hlavě rodit. Na vině oněch monster bude psychický stav, který nebude v nejlepším stavu vlivem okolností. Vzbudí ve vás úzkost i obavy, které se mohou promítnout do celého hraní, tak se vůči nim obrňte. 

Podaří se vám i přes veškeré nástrahy zjistit pravdu? Nebo se vám nepodaří zlikvidovat nástrahy či najít všechna vodítka, která by vedla k vaší vyvolené a odpovědi na otázku, kde se asi ukrývá či jestli je ještě naživu?

5/5 - (2 votes)

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *