WordPress Hero

|

Travian je neznámější webová hra

travian

Budovat a rozvíjet vesnice. Obchodovat a zajišťovat spokojenost svých lidí. Bojovat až do roztrhání těla a připisovat si pod svůj prapor vítězství, která budí respekt u protihráčů. Přesně tak lze popsat hru Travian, která se řadí nejen mezi nejoblíbenější hry na českém i světovém internetu, ale také mluvíme o jedné z nejznámějších webových her dneška. Její kořeny sahají do Německa a už po dlouhé roky přináší maximální herní požitek.

Co je to Travian?

Mluvíme o strategické webové hře, ve které se každý hráč snaží vybudovat a rozvíjet svou vesnici a vyhrávat souboje, ke kterým v době, do níž je hra zasazená, dochází. Konkrétně se dostaneme do antiky, kdy si každý hráč může vybrat národnost, pod kterou se zapíše do herních dějin. Nabízí se starověcí Římané, také Germáni a samozřejmě nebojácní Galové, jež s Římany už od pradávna vedou nelítostnou válku.

Každá jedna národnost má své výhody i stinné stránky. Zatímco Germáni mají levné jednotky a jsou zdatní ve vykrádání úkrytů, Římané mohou stavět vícero budov nebo polí současně. A co Galové? Či jsou nepřekonatelní ve vytváření pastí pro nepřátelská vojska táhnoucí se k jejich vesnicím.

Hra, která je k dostání zdarma

Nejen skvělá grafika nebo provedení jsou důvody, proč Travian hrát. Hráči jsou nadšení z faktu, že se jedná o bezplatný herní požitek. Pokud by však přece jen chtěli něco investovat do vylepšení svého virtuálního světa, reálné peníze je možné proměnit na takzvané zlatky, za které se může získat řada výhod.

Není to ale zapotřebí, hra tím není nijak ovlivněna. Vzhled je stále skvělý, ovládání zůstává také ryze intuitivní, snadnou záležitostí.

Jak se Travian hraje?

Jak již bylo zmíněno, na úplném začátku si každý hráč vybere národnost, pod kterou bude vystupovat. Vedle toho získá jednu drobnou vesnici, kterou má za úkol rozvíjet a rozšiřovat (populaci určuje její velikost). Úkolem každého hráče je vytvořit doslova impérium, před kterým se budou všichni ostatní třást.

Během hraní je možné zakládat či dobývat další vesnice. Lze útočit, ale také jít onou diplomatickou cestou obchodování s jinými vesnicemi. Založte i vy svou vísku. To, jakým způsobem ji budete rozšiřovat je ryze na vás.

Co je hraní potřeba?

K hraní není zapotřebí prakticky nic. Jak začít Travian hrát? Ryze tak, že si do vyhledávače zadáte adresu této návykové onlinovky. Nemusíte si nic stahovat, zkrátka se jen registrujete a pustíte se do tvoření virtuálního světa.

Závěrem stojí za zmínění jedna zajímavost. V době, kdy se světu ukázaly vůbec první servery hry se do ní registrovalo přes třicet tisíc hráčů. Ti jsou kupodivu stále aktivní i po těch letech, co se hra dostala na první příčku žebříčku.

Rate this post

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *