WordPress Hero

| |

Jak vybrat herní myš?

Herni Mys

Pokud patříte k zapáleným hráčům počítačových her, jednou z nezbytných investic, která dříve či později přijde, je kvalitní herní myš. Vzhledem k tomu, že při hraní používáme myš mnohdy až několik hodin v kuse, se rozhodně nevyplatí šetřit. Na jaké parametry si dát při výběru pozor, aby se investice skutečně vyplatila? Na to se podíváme v dnešním článku.

(Nejen) na vzhledu záleží

Přestože se rozhodně nejedná o nejdůležitější parametr při výběru, vzhled myši je zpravidla tím prvním, s čím se u daného modelu setkáme. A ačkoliv je tento parametr do velké míry individuální, lze říci několik obecných pravidel, kterých se vyplatí držet.

Designova Herni Mys

V prvé řadě bychom se měli vyhnout produktům s lesklým povrchem, a to z jednoho prostého důvodu – na myši budou vidět otisky prstů. Alternativou jsou pak lesklé myši doplněné o speciální povrchovou úpravu, která nevzhledné otisky prstů skryje. Sázkou na jistotu je v každém případě myš s matným povrchem.

TIP: Jak vybrat klávesnici a jaké jsou nejlepší herní klávesnice.

Průsečík designu a funkčnosti

Se vzhledem úzce souvisí rovněž rozmístění jednotlivých tlačítek. V tomto ohledu musíme najít přijatelný kompromis mezi designových vzhledem a samotnou funkčností. V ideálním případě by herní myš měla mít alespoň dvě postranní tlačítka a tlačítko nad kolečkem, které slouží k přepínání DPI. Tlačítka by navíc měla být ergonomicky rozmístěna, abychom na ně vždy dosáhli. 

Vyplatí se bezdrátová varianta?

Pokud váháte nad vhodností bezdrátové myši z hlediska rychlosti reakce bezdrátového připojení, můžeme vás uklidnit; je plně dostačující. Je však třeba počítat s nutností bezdrátovou myš dobíjet či měnit baterie, což často může přijít v nejméně vhodnou dobu. Mějte proto vždy po ruce náhradní baterie či záložní myš s kabelem.

Citlivost senzoru

DPI, čili citlivost senzoru, určuje, jak detailně myš snímá povrch pod sebou. Od tohoto parametru se odvíjí rychlost přesunu kurzoru. V ideálním případě by toto číslo mělo být spíše vyšší, a to kolem 4000 DPI. Vyplatí se koupit raději myš s vyšší citlivostí a tu následně skrze software snížit (pokud to daný model umožňuje), než se trápit s příliš nízkou citlivostí.

Podsvícení

Mys S Podsvicenim

Většinu herních myší poznáme na první pohled díky typickému podsvícení, a to navzdory tomu, že vlastně není nijak důležité pro samotnou hru. I tento parametr se však podobně jako výše zmiňované faktory odvíjí od ceny. Zatímco u levné myši barvu nemůžeme nijak nastavovat, u dražších modelů je již součástí software, který umožňuje nastavení všech možných barevných kombinací. 

Závěrem nezbývá než dodat, že primárně bychom se měli vždy zaměřit spíše na funkčnost myši, tedy ergonomii (jak nám padne do ruky), citlivost senzoru a rozmístění a počet tlačítek. Vzhled v podobě podsvícení či povrchu jsou tak spíše druhotnými parametry, které funkčnost herní myši a náš herní zážitek už tolik neovlivní.

Rate this post

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *