WordPress Hero

|

Akce, které by během roku neměly uniknout žádnému hráči

gamescon 2021

Pro hráče počítačových her se během roku koná několik veletrhů a spousta menších akcí, kde se můžou seznámit s novinkami z herního průmyslu. Pojďme se na ně podívat.

Gamescom

Jeden z největších herních svátků se koná v nedalekém Kolíně nad Rýnem v Německu. Na akci Gamescom jsou hráčům představeny novinky velkých studií i indie hry. Akce probíhala i v době pandemie díky online přenosům.

Electronic Entertainment Expo

Electronic Entertainment Expo, zkráceně E3, je veletrhem konajícím se na konci května nebo začátku června v Los Angeles. Akci organizuje společnost Entertainment Software Association. Poslední ročník se konal online a byl bezplatný pro všechny zájemce. Své novinky představily společnosti Nintendo, Microsoft, Capcom, Ubisoft a další velká studia.

Tokyo Game Show

Tokyo Game Show, která se koná v japonském městě Chiba, je akce trochu mimo záři západních reflektorů, jelikož jsou zde předváděny hlavně japonské hry, jež na západní trh moc nepronikají. Své hry tady však představují i významná japonská studia From Software, Square Enix a Konami. Tokyo Game Show je proslulá propracovanými cosplayi. Akce trvá čtyři dny, veřejnost má přístup poslední dva.

eSports and Gaming Summit

Asijský veletrh eSports and Gaming Summit spojuje hardwarové společnosti, které mohou ukázat své produkty, vývojáře velkých studií i indie sféry a samotné hráče, kteří ve vybraných turnajích soutěží o hodnotné ceny. Návštěvníci tak mají možnost setkat se s hvězdami esportu.

Global Game Jam

Global Game Jam je celosvětový projekt, který probíhá na více než 800 místech, včetně Prahy. Na začátku akce je odhalené téma, na jehož základě se týmy, případně jednotlivci, snaží vytvořit hru. Všechny součásti hry (grafika, zvuk…) musí být vytvořené na místě. Na konci týmy prezentují své projekty a ti nejúspěšnější prorazí i na Steamu. Účastníky jsou obvykle programátoři, herní designéři, spisovatelé a další znalci v oborech souvisejících s vývojem her.

QuakeCon

QuakeCon je roční konference pořádaná ZeniMax Media, kde se představují tituly ze studií spadajících pod ZeniMax. Součástí je i BYOC (bring-your-own-computer) LAN party odehrávající se v Dallasu.

Game Developers Session

Ani Česká republika nezůstává pozadu a v Praze se již od roku 2003 koná na podzim Game Developers Session. Na akci se setkávají čeští vývojáři se zahraničními hosty. Veřejnost se může zúčastnit přednášek o vývoji her nebo se setkat s autory ze studií Amanita Design, Warhorse Studios, Bohemia Interactive či indie vývojáři.

Gamer Pie

Další českou akcí je festival Gamer Pie, jenž je orientovaný i na nehráčskou společnost, které jsou hry zábavnou formou představovány. Veřejnost se může zúčastnit přednášek z herního průmyslu, edukativních workshopů, vědomostních soutěží a dalšího doprovodného programu, který hry ukazuje jako právoplatné členy kultury.

Game Access

Game Access je brněnská herní událost. Indie týmy zde mají možnost zdarma prezentovat, návštěvníci mohou navštívit workshopy, přednášky světových řečníků, autogramiády a soutěže. V roce 2022 se můžeme těšit na brněnskou filharmonii, která zahraje hudbu ze hry Mafie.

Mistrovství České republiky v počítačových hrách

Mistrovství České republiky v počítačových hrách je největší tuzemská událost v oblasti esportu. Během roku spolu soupeří hráči z celé republiky v kvalifikačních kolech a rozhodující turnaj probíhá na konci brněnského festivalu Life! O stovky tisíc korun soutěží týmy ve hrách Counter-Strike: Global Offensive, PlayerUnknown´s Battlegrounds a dalších.

Nalákali jsme vás na nějakou akci nebo se dokonce chcete zúčastnit turnaje v esportu? Tak nezapomeňte, že na profesionální hraní potřebujete pořádný herní počítač. Proto se při rozhodování u otázek, jak vybrat základní desku, procesor či grafickou kartu, zaměřte na dostatečný výkon a propracovanou grafiku.

Rate this post

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *