WordPress Hero

| |

Počítač nebo konzole: co je lepší na hraní her

Pocitac Vs Konzole

Jak trávíte volný čas? Zatímco někteří čtou, jiní se pouští do hraní her. Do žil jim to vnáší jakousi porci adrenalinu, kterou ke svému životu zkrátka a dobře potřebují. Pokud i vy patříte k vášnivým hráčům, nebo se mezi ně chcete zařadit, možná sháníte nový prostředek, který by k hraní her sloužil. Rozmýšlíte tedy konkrétně nad tím, jestli je lepší klasická herní konzole, nebo máte sáhnout po ještě klasičtější verzi, kterou je počítač. Tak co je tedy lepší?

Herní konzole umožňuje hrát ve dvou

Jedním ze zásadních rozdílů, které zároveň budou mít ten největší vliv při výběru je především možnost hraní ve dvou. Zatímco herní konzole to umožňují (každý z hráčů vezme do rukou jeden ovladač), u počítače to není tak snadné. 

Ovladace Pro Konzoli
Na konzoli je hraní ve dvou jednodušší.

Ale samozřejmě záleží od toho, jestli vůbec chcete ve vícero hráčích hrát z jedné místnosti či vám postačí online komunikace. Ve druhém zmíněném případě je počítač naprosto dostačující. 

Co chcete vůbec hrát?

Vedle požadavku, jestli chcete hrát s někým či sami, má rozhodující slovo i herní titul, jenž je vaším favoritem nebo alespoň žánr her, který vás nejvíce baví. Je logické, že fotbalové nebo hokejové tituly nebudete hrát na počítači, jelikož požitek ze hry není tak naplňující, jako když vezmete do rukou herní konzoli. Na druhou stranu jestliže jste milovníkem spíše titulů, jako World of Tanks nebo GTA, ideálnější bude zmiňovaný herní počítač s opravdu propracovanou grafikou. 

Co od zařízení požadujete?

A samozřejmě hrají roli i vaše vlastní požadavky na dané herní zařízení. Ať už jsou to požadavky na cenu, způsob úchopu, praktičnosti či fakt, že vlastníte/nevlastníte televizi. V případě, že TV nemáte, počítač je jasnou volbou. Herní konzole se totiž musí připojit k televizi, bez ní se požitek z hraní bohužel nedostaví. 

TIP: PlayStation Plus: co to je a jak ušetřit

Když bude mít hlavní slovo cena

Kdybychom se na věc podívali po stránce finanční, herní konzole jsou jasným vítězem. V porovnání s běžnými herními počítači totiž mluvíme o daleko levnějším, přesto efektivním řešení, jak si užívat herní tituly, které nás v obchodě s elektronikou tolik zaujaly. 

U konzolí je však třeba počítat s tím, že dříve nebo později ji vyměníme za novější model. Nové řady přichází na trh prakticky každý rok, což vede i k nově vzplanuté touze vášnivých hráčů po novém modelu. 

Jaká herní konzole to vyhraje u vás?

V případě herních konzolí také dochází k další věci, a sice k věčnému dilematu, pro jaký model se vlastně rozhodnout. Respektive jakou značku upřednostnit. Xbox stále ještě není za zenitem, i když je pravdou, že se do popředí více dostávají herní konzole značky PlayStation. Zejména o poslední pátou řadu byl obrovský zájem, který dodnes neutuchá. 

Nabízí se však i herní konzole trochu jiného provedení, jako je Nintendo Switch nebo NVIDIA Sheid. I když jsou především do ruky, v porovnání s výše uvedenými také disponují skvělými vlastnostmi. A právě ony vlastnosti jsou nakonec tím, co rozhoduje před samotnou koupí.

Rate this post

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *