WordPress Hero

|

Vše, co potřebujete vědět o War Thunder

War Thunder 1

Hledáte online vojenskou hru, která je zcela zdarma? Pak by vás mohla zaujmout War Thunder. V této hře věnované letectví a bojové technice počátku dvacátého století si každý milovník vojenských her, a především letadel, najde to své. 

Co je to War Thunder?

War Thunder je online vojenská cross-platform hra, ve které si užijete nejen vzdušné souboje, ale také bitvy s pozemními silami a námořními plavidly, a to vše v poměrně realistickém provedení. Hráči si mohou vybrat z celé řady různých bojových situací – vyzkoušet si můžete jak nálet bombardérem, tak třeba bránit své spoluhráče v protiletadlovém vozidle. Ocitnou se však můžete i na vodě, kde se na bojovém člunu pustíte do boje s nepřátelskou válečnou lodí.

War Thunder 2
Ukázka z hry War Thunder.

Jak se War Thunder hraje?

Jelikož se jedná o bezplatnou online hru, není potřeba War Thunder kupovat. K dnešnímu dni už se do hry zaregistrovalo přes šest milionů uživatelů, ve většině herních módů však může hrát v rámci jedné mapy maximálně třicet dva hráčů rozdělených do dvou týmů.

Samotná hra má několik módů obtížnosti. Zvolit můžete nejen hru jednoho hráče, který plní samostatné mise, ale také kooperativní mód, který umožňuje hru až čtyři hráčů. Byla by ale škoda nevyužít především multiplayerové prostředí – v režimu Náhodné bitvy spolu hráči bojují navzájem. Úkoly zahrnují například ochranu strategických bodů, zničení nepřítele nebo obsazování pozic. Mapy jsou v současné době oddělené pro letecké bitvy, tankové bitvy a smíšené bitvy.

Co je potřeba k hraní?

War Thunder si můžete zahrát nejen na počítači s Windows, Linux nebo na Macu, ale také například na PlayStation či Xboxu – a to stále na jednou serveru. Nezbytné je především internetové připojení – War Thunder je možné hrát pouze online, offline režim není v současné době možný.

Přestože si vystačíte s operační pamětí 4 GB, výrobce doporučuje pro optimální zážitek ze hry 16 GB. Co se týče grafiky, minimální požadované rozlišení je 720p. Na disku budete potřebovat místo minimálně 17 GM. 

Jak začít War Thunder hrát?

Pro hraní War Thunder se stačí zaregistrovat a hru si zdarma stáhnout na webu hry. Hra má jeden globální server pro hráče z celého světa, můžete si však zvolit, na jakém serverovém clusteru chcete hrát. České hráče navíc potěší i skutečnost, že je možné kromě angličtiny nastavit jazyk hry na češtinu. 

Samotná hra je sice bezplatná, využít však můžete možnosti nákupu tzv. Golden Eagles za skutečné peníze. Tato speciální měna je využitelná například pro urychlení výcviku posádek či k odemčení nových vozidel.

5/5 - (1 vote)

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *